Nahoru

Sport a zábava

Ideální prostředí pro milovníky zimních sportů 

Ramzová nabízí výborné podmínky a příjemné zázemí pro milovníky lyžování v nádherném prostředí Jeseníků. Můžete si užívat až 6 km upravených sjezdovek a sedmnáct lyžařských vleků. V bezprostřední blízkosti Ramzové leží další atraktivní lyžařský areál Petříkov, kde najdete mnoho útulných restaurací, lyžařskou školu a další kilometry sjezdových tratí. Pro nadšené běžkaře je Ramzová ideálním výchozím bodem pro túru po hřebenech i méně náročný výlet po okolí. Lákadlem pro milovníky adrenalinu na sněhu bude bezesporu možnost vyzkoušet si snow tubing nebo snowcraft.

 

Turistické trasy a cyklostezky 

V letním období m ohou příznivci pěší turistiky či horských kol využít nepřeberné množství turistických tras i cyklostezek vhodných pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Fantastické podmínky zde mají také provozovatelé paradlidingu, kterým Jeseníky nabízí množství unikátních letových terénů.

Další zajímavou atrakcí jsou horské minikáry na 850 m dlouhé sjezdové trati a nedaleká letní bobová dráha.

 

Typy na výlety do okolí 

Kromě sportovního vyžití určitě doporučujeme navštívit také některou z turistických a přírodních zajímavostí, jako například krápníkové jeskyně Na Pomezí, přírodní rezervaci Rejvíz, zámek Jánský Vrch, termální lázně, koupaliště Velké Losiny, či přímo koupání v zatopených lomech, dále Priessnitzovy lázně, lanovou dráhu z Ramzové na Šerák a mnoho dalších.

Kde nás najdete